Heksenketel Nederlands Kampioen

Afgelopen weekend vond voor de havenpieren van Muiden het Nederlands Kampioenschap Rond- en Platbodems plaats. Tussen Pampus en de haveningang organiseerde de Koninklijke Nederlandsche Zeil- & Roeivereeniging (KNZ&RV) samen met de Klassenorganisatie Rond- en Platbodems drie dagen lang wedstrijden voor de verschillende rond- en platbodemklassen. Vanuit Spakenburg namen vier schepen deel aan het kampioenschap: de Heksenketel (85VB), Mosselkraker BU37 (318VB), BU17 (194HB) en Guillaume d’Orange (239VB).

Op vrijdag lag de vloot van veertien schepen gereed bij het clubhuis van de KNZ&RV, tegenover het Muiderslot. De weersomstandigheden werden echter door de wedstrijdorganisatie als te gevaarlijk beoordeeld, waardoor alle geplande wedstrijden voor die dag werden afgelast.

Tijdens het palaver op zaterdagochtend werd alsnog groen licht gegeven om te varen. Buiten de haven stond een krachtige wind die in vlagen opliep tot windkracht 6 Beaufort. Veel deelnemers kozen ervoor een rif te steken en hun zeilvoering te beperken tot fok en grootzeil. Oorspronkelijk stond voor zaterdag alleen een langebaanwedstrijd op het programma, maar vanwege het wegvallen van de vrijdagwedstrijden werd ook een kortebaanwedstrijd toegevoegd.

Op zondag was de wind afgenomen naar windkracht 4 tot 5. Onder deze uitstekende wedstrijdomstandigheden werden nog drie races gevaren op een zogenoemd up-and-down parcours tussen Pampus en Muiden. Daarmee kwam een intensief en sportief kampioenschapsweekend tot een einde.

Tijdens de prijsuitreiking bij de KNZ&RV bleek dat Tijmen de Graaf met zijn team op de Heksenketel beslag had gelegd op de titel Nederlands Kampioen Rond- en Platbodems. De overige Spakenburgse deelnemers lieten eveneens sterke prestaties zien. Sjoerd Oskam eindigde met de Mosselkraker op de vijfde plaats, Evert de Graaf werd met de BU17 zesde en Christiaan Bos behaalde met de Guillaume d’Orange de dertiende plaats.

Ondanks de stevige omstandigheden en de nodige buien kan worden teruggekeken op een geslaagd kampioenschap waarin sportiviteit, vakmanschap en plezier op het water centraal stonden. Na afloop van de prijsuitreiking vierde de bemanning van de Heksenketel het behaalde kampioenschap op passende wijze met een verfrissende duik in de haven van Muiden.

Alle Uitslagen

Videoimpressies: